Εταιρεία
INTERSPORT
Τομέας Απασχόλησης
ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΠΕΛΑΤΩΝ
Χώρα
Ελλάδα
Πόλη
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ (Ανατολικά)
Σχέση Απασχόλησης
ΜΕΡΙΚΗ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗ
Σύμβαση Εργασίας
ΟΡΙΣΜΕΝΟΥ ΧΡΟΝΟΥ
Κωδικός Θέσης
107

Sales Representative (Thessaloniki) / Εκπρόσωπος Πωλήσεων (Θεσσαλονίκη) (SR__Thess_24)

Η INTERSPORT Athletics, θυγατρική εταιρία του Ομίλου Fourlis, με 106 καταστήματα σε Ελλάδα, Κύπρο, Ρουμανία και Βουλγαρία, μέλος της INTERSPORT International Corporation που κατέχει ηγετική θέση στην παγκόσμια αγορά αθλητικών ειδών σε 44 χώρες, στα πλαίσια ανάπτυξης των δραστηριοτήτων της στην Ελληνική αγορά αναζητά νέα μέλη για την ομάδα της.

Αν λοιπόν θέλεις να ανήκεις στην πιο ενεργή ομάδα στο χώρο των αθλητικών ειδών και:

  • Αγαπάς τον αθλητισμό και έχεις γνώση πάνω σε συγκεκριμένα αθλήματα
  • Σου αρέσει να είσαι ενεργό μέλος της ομάδας
  • Έχεις όρεξη και ενθουσιασμό για εργασία

τότε θα χαρούμε να λάβουμε το βιογραφικό σου για τον ρόλο:

Εκπρόσωπος Πωλήσεων  (κωδ. SR _ Thess 24)

 για κατάστημά μας στην Θεσσαλονίκη , μερικής απασχόλησης

 Τα κύρια καθήκοντα του ρόλου περιλαμβάνουν:

  • Ποιοτική και εξειδικευμένη εξυπηρέτηση  των πελατών
  • Πώληση προϊόντων
  • Προετοιμασία των προϊόντων προς πώληση στο κατάστημα

Απαιτούμενα χαρακτηριστικά / ικανότητες για τον ρόλο:

  • Υπευθυνότητα και ενδιαφέρον για τον χώρο των πωλήσεων
  • Ανάληψη πρωτοβουλιών και ομαδική συνεργασία για την επίτευξη αποτελεσμάτων
  • Ευχέρεια προφορικής επικοινωνίας
  • Πειστικότητα πώλησης
  • Αυτό-υποκίνηση
  • Δέσμευση για το αποτέλεσμα
  • Ευχάριστη και αξιοπρεπή παρουσία

Απαραίτητα και Επιθυμητά Προσόντα:

  • Απαραίτητο επίπεδο Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης και επιθυμητό επίπεδο Πανεπιστημιακής εκπαίδευσης, κατά προτίμηση Τ.Ε.Φ.Α.Α
  • Καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Γνώση χειρισμού ηλεκτρονικού υπολογιστή
  • Επιθυμητή ενασχόληση σε οποιοδήποτε επίπεδο (ερασιτεχνικό ή επαγγελματικό) με τον αθλητισμό
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχο ρόλο θα εκτιμηθεί αλλά δεν είναι απαραίτητη
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις για τους άνδρες υποψήφιους

Η Εταιρία προσφέρει:

  • Συνεχή εκπαίδευση
  • Προοπτικές προσωπικής ανάπτυξης και επαγγελματικής εξέλιξης
  • Ζωντανό και ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον