Εταιρεία
INTERSPORT
Τομέας Απασχόλησης
LOGISTICS
Χώρα
Ελλάδα
Πόλη
Σχέση Απασχόλησης
ΠΛΗΡΗΣ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗ
Σύμβαση Εργασίας
ΑΟΡΙΣΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ
Κωδικός Θέσης
356

Warehouse Assistant (Glyfada) / Αποθηκάριος (Γλυφάδα)( Warehouse Glyfada 24)

Η INTERSPORT Athletics, θυγατρική εταιρία του Ομίλου FOURLIS, με 106 καταστήματα σε Ελλάδα, Κύπρο, Ρουμανία και Βουλγαρία μέλος της INTERSPORT International Corporation που κατέχει ηγετική θέση στην παγκόσμια αγορά αθλητικών ειδών σε 44 χώρες, στα πλαίσια ανάπτυξης των δραστηριοτήτων της στην Ελληνική αγορά αναζητά νέα μέλη για την ομάδα της.

Αν λοιπόν θέλεις να ανήκεις στην πιο ενεργή ομάδα στο χώρο των αθλητικών ειδών και:

  • Αγαπάς τον αθλητισμό και έχεις γνώση πάνω σε συγκεκριμένα αθλήματα
  • Σου αρέσει να είσαι ενεργό μέλος της ομάδας
  • Έχεις όρεξη και ενθουσιασμό για εργασία

τότε θα χαρούμε να λάβουμε το βιογραφικό σου για το ρόλο:

Αποθηκάριο  (κωδ. Warehouse Glyfada 24)

για το κατάστημά μας, στην Γλυφάδα, πλήρους απασχόλησης

Τα κύρια καθήκοντα του ρόλου περιλαμβάνουν:

  • Βασικές κινήσεις αποθήκης/logistics (παραλαβή προϊόντων, ενδοδιακινήσεις προϊόντων, έκδοση δελτίων)
  • Διαχείριση και Έλεγχος Παραλαβής Προϊόντων
  • Έλεγχος και Διαχείριση Αποθεμάτων
  • Ταξιθέτηση και τακτοποίηση της αποθήκης
  • Προετοιμασία/συσκευασία των παραγγελιών και των επιστροφών στους προμηθευτές

Απαιτούμενα χαρακτηριστικά / ικανότητες για το ρόλο:

  • Ελάχιστες βασικές γνώσεις απολυτήριο λυκείου
  • Άριστη γνώση και γενική ευχέρεια στην χρήση ηλεκτρονικών υπολογιστών, συγκεκριμένα σε Microsoft Office (Word, Excel) & Microsoft Outlook
  • Άτομο εξωστρεφές, δημιουργικό, οργανωτικό, ομαδικό, θετικό, προσαρμοστικό και ευέλικτο
  • Ικανότητα εργασίας σε ένα περιβάλλον με γρήγορους ρυθμούς και διαχείριση πολλαπλών θεμάτων
  • Επικοινωνιακή ικανότητα & ευγένεια για τηλεφωνική εξυπηρέτηση πελατών

Απαραίτητα και Επιθυμητά Προσόντα:

  • Απαραίτητο επίπεδο Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης
  • Καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Γνώση χειρισμού ηλεκτρονικού υπολογιστή
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχο ρόλο θα εκτιμηθεί αλλά δεν είναι απαραίτητη
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις για τους άνδρες υποψήφιους

Η Εταιρία προσφέρει:

  • Συνεχή εκπαίδευση
  • Προοπτικές προσωπικής ανάπτυξης και επαγγελματικής εξέλιξης
  • Ζωντανό και ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον